(032) 235-65-25
(порожній)
 

Наші видання

Блог / Новини

Валюта:

Оплата Віза Мастеркард та Маестро

Оплата Віза Мастеркард та Маестро

-
Версія для друку Версія для друку

ЕТИКЕТ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

Автор: упоряд. Н.В. Клочко
Рік видання: 2013
ISBN: 978-966-603-810-7
Обкладинка: м'яка
15.00 грн.
Кіль-ть:  

Норми етикету, хоч вони й описані в різних джерелах, не закріплені жодним законом. Це своєрідна угода між людьми вести себе певним чином у різних місцях і за різних обставин. Гарні манери дітям прищеплюють з дитинства: спочатку батьки, потім вихователі та вчителі. А ефект – невеликий. Чому?! Можливо, вся справа в тому, що правилам етикету навчають занадто нудно й повчально?! Дітям мало сказати: «Роби так, а не інакше». Добре б пояснити, чому не інакше. А ще краще прищеплювати правила етикету не безпосередньо, а опосередковано, поволі, щоб дитині самій хотілося їх виконувати.

Гра – це кращий спосіб навчання дітей. Прищеплювати ді­тям гарні манери можна за допомогою безлічі різних ігор, де правила етикету стануть правилами гри! Форми проведення занять – цікаві бесіди, ігри, творчі завдання, тексти, казки, вірші, моральні ситуації. Для гри потрібно вибирати звичайні побутові ситуації: «Привітання і знайомство», «Телефонна роз­мова», «Як дарувати подарунки», «Як вести себе в громадському транспорті, театрі, кафе», «Як приймати гостей і ходити в гос­ті», «Вживання ввічливих слів»... Запропонуйте дітям придума­ти історію за правилами і проти них, а також проілюструвати придумані історії сценками, щоб зрозуміти відмінності у спіл­куванні та поведінці на різних рівнях: дитина-батьки; молодший-старший; вихователь, вчитель-учень; товариш-товариш; хлопчик-дівчинка... Граючи роль, дитина поводиться за пра­вилами етикету – якщо роль позитивна, і проти правил – якщо роль негативна. Такий досвід дасть дитині можливість самій відчути, як відповідно повестися. Не зрозуміти, не впізнати, не завчити, а ВІДЧУТИ. І це найкращим чином навчить її, як дотримуватись правил етикету.

Особливу увагу потрібно приділяти темі сімейного етикету та народним традиціям і звичаям – діти разом з батьками бу­дуть готуватись до святкування Різдва, Великодня і опанують тему «Традиції гостинності».

Будь-яка теорія без практики мертва. Якщо ваша дитина мало спілкується, якщо ви не відвідуєте з нею театри, музеї, кав'ярні, не любите ходити в гості чи приймати їх, то ситуації, в яких їй знадобиться застосувати правила етикету, будуть дуже обмежені, зведені до мінімуму. Природно, те, що не використовується на практиці – швидко забувається.

Тому педагогам дошкільних навчальних закладів якомо­га більше слід приділяти уваги етичному вихованню малюків. Планувати у своїй щоденній роботі найрізноманітніші форми організованої діяльності, які б спонукали дошкільнят до обмір­кування, розвивали у них культуру поведінки, прищеплювали повагу до традицій.

Отже, пропоноване видання містить ігрові ситуації, повчальні забави для малюків, правила спілкування з однолітками, родиною, незнайомцями. Подані приклади етичного виховання під час організаційної навчально-пізнавальної діяльності, а також художньо-літературні твори про ввічливість. Ці матеріали, виконані згідно з базовими програмами «Я у світі» та «Впевнений старт», урізноманітнять процес навчання та виховання дошкільнят, навчать їх етики спілкування, правил і культури поведінки.

 

                                                                                                      

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА

 

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПОВЕДІЕКИ

Побутова культура

Правила гарної поведінки

 

ЕТИКЕТ ВИХОВАНОГО ХЛОПЧИКА ТА ВВІЧЛИВОЇ ДІВЧИНКИ

 

ЕТИЧНА ГРАМОТА (ігрові ситуації)

 

ІГРИ ТА ВПРАВИ ДЛЯ ЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ

 

ЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІД ЧАС ОРГАНІЗОВАНОЇ

НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Правила гарної поведінки на вулиці та вдома

У Країні ввічливих дівчаток і вихованих хлопчиків

Мовний етикет

Гра «Ввічливі слова»

Гра «Ворота ввічливості»

 

ХУДОЖНЬО-ЛІТЕРАТУРНИЙ МАТЕРІАЛ ПРО ВВІЧЛИВІСТЬ

Я і моя сім’я

Що може бути кращим за дружбу

Подорож у країну Ввічливості

Моя Батьківщина

Обереги мого краю

Народні прислів’я про виховання та культуру поведінки

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

 

 

 

замовити видання можна:
телефоном: (032) 235-65-25;
електронною поштою: real@svit.gov.ua;
поштою: ДП «ВСВ «СВІТ», вул. Галицька, 21, м. Львів, 79008;
безпосередньо в інтернет-крамниці видавництва «Світ».

www. svit.gov.ua